Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Wykonując remont, trzeba liczyć się z faktem, że poskutkuje on wyprodukowaniem większej ilości odpadów, najczęściej wielkogabarytowych. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiedni kontener na gruz, który pozwoli na pozbycie się resztek oraz uniknięcie mandatu za wyrzucanie gruzu do innych pojemników.

Jednak jaki kontener na odpady budowlane będzie najlepszy?

Rodzaje kontenerów na gruz

Kontenery na gruz dzielą się na zamknięte i otwarte. Zamknięty kontener na odpady budowlane pozwoli na zabezpieczenie pojemnika przed podrzucaniem do niego odpadów przez osoby nieuprawnione. Taki kontener najlepiej sprawdzi się w miejscu publicznym.

Jednak gdy nie ma potrzeby ochrony przed osobami trzecimi, wtedy w zupełności sprawdzi się otwarty kontener na gruz. Jest to rozwiązanie znacznie popularniejsze, gdyż pozwala na szybkie wyrzucanie odpadów, bez potrzeby marnowania czasu na otwieranie pokrywy.

Kontenery na odpady budowalne różnią się także wielkością. Najmniejsze z nich mogą mieć 2-3 m3 i dzięki temu zajmować naprawdę niewiele miejsca, dzięki czemu idealnie sprawdzą się przy mniejszych pracach budowlanych. Natomiast największe osiągają powierzchnię nawet 36 m3, jednak najczęściej są wykorzystywane do wywozu odpadów komunalnych.