Do czego można wykorzystać gruz budowlany?

kontenery 02-bialy

Wywóz odpadów poremontowych nie jest jedynym sposobem na pozbycie się gruzu. Warto zastanowić się, czy można jakoś wykorzystać gruz budowlany? W myśl zasady zero waste istnieje wiele praktycznych sposobów na to, jak nadać drugie życie takim odpadom.

Sposoby na ponowne wykorzystanie odpadów budowlanych

Okazji do wykorzystania gruzu można znaleźć naprawdę wiele, tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Duże pole do popisu mamy wtedy, gdy posiadamy przynajmniej niewielki ogródek.

Odpady budowlane w ogrodzie możemy wykorzystać np. jako podsypka pod taras, do obudowania oczka wodnego, wysypania ścieżek w ogrodzie oraz tworzenia innych typów architektury ogrodowej.

Często także firmy budowlane wykorzystują powtórnie tego typu odpady, np. w celu podbudowy pod nową drogę lub utwardzania podłoża do ułożenia kostki brukowej. Przedtem należy je jednak odpowiednio przygotować, poprzez oczyszczenie z innych elementów takich jak np. śruby, folia, itp.

Odpady poremontowe są niewątpliwie cennym materiałem, zatem wywóz gruzu nie musi być koniecznością. Jeśli jednak po remoncie zostało nam naprawdę dużo odpadów i nie mamy możliwości na ich ponowne wykorzystanie, możemy zamówić kontenery na odpady budowlane i skorzystać z usługi ich wywozu.