Co można wrzucać do kontenera na gruz?

kontenery-0166

Remonty lub przeprowadzki to czas, gdy w gospodarstwach domowych wytwarza się większą ilość odpadów. Warto wiedzieć, czy kontenery na gruz to odpowiednie miejsce na wyrzucenie wszystkich wytworzonych resztek.

 

Odpad odpadowi nierówny

Kontenery na odpady budowlane są bardzo przydatne, gdyż pozwalają na wyrzucenie odpadów wielkogabarytowych, częstych podczas remontów.

Czy jednak w kontenerze na gruz może znaleźć się tylko gruz? Okazuje się, że nie. Wywóz odpadów budowlanych obejmuje również elementy wykonane z betonu, cegły i ceramiki. Co więcej, kontenery na odpady budowlane to także odpowiednie miejsce na styropian, płyty kartonowo-gipsowe, papier, metal, drewno, a nawet framugi drzwi i okien.

Kontener na gruz pomoże więc poradzić sobie z większością wytworzonych odpadów, a przy okazji uniknąć mandatu za wyrzucanie odpadów budowlanych do innych pojemników. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie wielkogabarytowe odpady powinny znaleźć się w kontenerze na gruz. Nie powinny się w nim znaleźć elektro-śmieci, azbest ani eternit.

Wywóz niektórych odpadów budowlanych takich jak papa należy wcześniej ustalić z lokalną firmą, która obsługuje wywóz gruzu, gdyż zakres przyjmowanych odpadów może się różnić.